Uputa za primjenu odluka Stožera CZ RH

Nastavno na dvije odluke Stožera CZ RH kojima se uređuje način organiziranja i ograničenja okupljanja na kojima se očekuje više od 50 osoba, izdana ja dodatna Uputa za primjenu odluka.
Jedna je opća i primjenjuje se na sva okupljanja, a druga je posebna i ograničava neka okupljanja.

1. ODLUKA KOJA SE PRIMJENJUJE NA SVA OKUPLJANJA
(donesena 10. 7 . 2020. i izmijenjena 12. 10. 2020.)
Obveze iz Odluke primjenjuju se na sva okupljanja na kojima se očekuje više od 50 osoba, s time da jedino organizatori koji okupljanje prijavljuju nadležnoj policijskoj upravi nisu obvezni slati obavijest i županijskoj službi civilne zaštite.

2. ODLUKA KOJA SE PRIMJENJUJE NA NEKA DRUŠTVENA OKUPLJANJA (primjerice koncerte u ugostiteljskim objektima, sajmove, privatna i korporativna okupljanja i svečanosti, razne promocije, savjetovanja, simpozije i sl.)
(donesena 12. 10. 2020.)
Dodatnu obvezu traženja suglasnosti od županijskog stožera civilne zaštite propisanu Odlukom imaju organizatori okupljanja na kojima se očekuje više od 50 osoba, a ne pripadaju nekom vidu sljedećih okupljanja:
– profesionalne umjetničke izvedbe i programe
– amaterske kulturno-umjetničke izvedbe i programe
– kino projekcije,
– sportska natjecanja
– okupljanja tijekom svadbenih obreda i svadbenih svečanosti
– pogrebe, posljednje ispraćaje i polaganja urni
– vjerske obrede
– izložbe u muzejskim, galerijskim i ostalim izložbenim prostorima.

Datoteke za preuzimanje:
Uputa za primjenu odluka Stožera kojima se uređuju društvena i javna okupljanja (002).pdf