Donacija HOK-a za novi dom obrtnika na području Petrinje, Gline i Topuskog

Hrvatska obrtnička komora uručila je donaciju od 160.000,00 kuna Udruženju obrtnika Petrinja, Glina i Topusko za kupnju i opremanje zamjenskog objekta jer je zgrada Udruženja potpuno uništena u potresu 29. prosinca 2020. godine.Udruženje je privremeno smješteno u kontejneru koji nije prikladan za obavljanje svakodnevnih djelatnosti. Kupnja i opremanje novog prostora će puno značiti za obrtnike s ovog područja koji će ponovno imati svoj dom, rekao je predsjednik Udruženja obrtnika Petrinja, Glina i Topusko, Stjepan Panežić.Hrvatska obrtnička komora već je provela jednu humanitarnu akciju iz koje je donirano 330.000 kuna, što s ovom donacijom čini ukupno 490.000 kuna, podsjetio je predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec. To će biti ukupna vrijednost za kupovinu novog doma hrvatskih obrtnika u Petrinji, Glini i Topuskom i to me posebno veseli, rekao je predsjednik Ranogajec.Predsjednik Obrtničke komore Sisačko – moslavačke županije, Adolf Cvanciger, zahvalio je na donaciji te istaknuo da ona ide u prave ruke jer će obrtnici s ovog područja sada moći konzumirati sve svoje potrebe. To je još jedan poticaj i poruka Hrvatske obrtničke komore da na ovom potresom pogođenom ima nade te da obrtnici ovdje ostanu i rade, zaključio je gospodin Cvanciger.

Pretpregled (otvara se u novoj kartici)