113 – Novi pozivni centar za sva pitanja vezana uz koronavirus

Obavještavamo osiguranike kako je od danas aktivan telefonski broj 113 na kojem građani mogu dobiti sve informacije vezano uz koronavirus, a na njihove upite će svakodnevno  odgovarati epidemiolozi i drugi stručnjaci.

Ministarstvo zdravstva poziva sve građane da se pridržavaju svih dosad donesenih mjera  jer odgovornim ponašanjem može se  smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Posebno se apelira da sve osobe starije životne dobi i osobe koje boluju od kroničnih ostanu u svojim kućanstvima i izlaze samo u slučaju nužde jer imaju veći rizik od razvoja težeg oblika COVID-19.

Hrvatski crveni križ će koordinirati aktivnosti dostave temeljnih namirnica i lijekova osobama starije životne dobi.

Također, Hrvatski crveni križ otvorio je telefonske linije za pružanje psihosocijalne podrške osobama u samoizolaciji ili karanteni koje su otvorene 24 sata dnevno:

Za Istarsku županiju091 300 2626
Za Varaždinsku županiju091 564 6361 i 091 935 2424
Za Ličko-senjsku županiju099 314 517
Za Sisačko-moslovačku županiju091 9522 452
Za Splitsko-dalmatinsku županiju112 (operater će prespojiti poziv Gradskom društvu Crvenog križa Split; podrška je dostupna svakodnevno od 8 do 20 sati)

Ostali važni brojevi na kojima građani mogu dobiti odgovore na pitanja vezano uz koronavirus dostupni su na web stranici www.koronavirus.hr