U 92. godini života u Sisku preminuo je gospodin Stjepan Marić- doajen obrtništva na ovim prostorima

U srijedu, 04.02.2021. godine u 92. godini života preminuo je gospodin Stjepan Marić, ugledni sisački obrtnik i političar. Gospodin Marić potomak poznate sisačke obitelji Marić rođen je u Sisku 14. listopada 1929. godine. Životni vijek obilježila je borbom za egzistenciju i prosperitet obrtništva, a u političkom radu promicanje politike HSS-a na idejama i putu Stjepana Radića. Tijekom vremena kada je obrtništvo i organiziranje obrtničkih asocijacija bilo nepoželjno, nepoćudno i reakcionarno gospodin Marić je kao jedan od osnivača Društva obrtnika Sisak nastojao zaštititi i sačuvati obrtničku imovinu, te kroz aktivnosti Društva promicati i unaprijediti društveni, sportski, humanitarni i kulturni život obrtnika. Istovremeno, kao osnivač i vršitelj dužnosti upravitelja, koordinirao je rad Obrtničke zadruge „Sloga“ koja je okupila obrtnike ovog podneblja radi organiziranja samostalnih obrtnika radi zajedničkog nastupa na tržištu. „Sloga“ se dobrom organizacijom uvrstila među najuspješnije obrtničke zadružne organizacije u Hrvatskoj. Gospodin Marić kao vijećnik HSS-a obnašao je dužnost saborskog zastupnika u Zastupničkom domu Hrvatskog Sabora, a početkom agresije na Hrvatsku dužnost predsjednika Kriznog štaba za Sisak i Baniju.

Gospodin Stjepan Marić biti će pokopan u petak 05.02.2021. u 12,00 sati na Gradskom groblju „Viktorovac“ u Sisku.