Delegacija HOK-a posjetila područja nastradala u katastrofalnom potresu i Krizni stožer

Delegacija Hrvatske obrtničke komore predvođena predsjednikom Dragutinom Ranogajcem tijekom jučerašnjeg dana obišla je potresom pogođeno područje Petrinje i okolice. Predsjednik se susreo s predsjednikom UO Petrinja, Glina i Topusko Stjepanom Panežićem koji mu je prezentirao konkretno i aktualno stanje na terenu. Posjetu je prethodio sastanak predstavnika HOK-a, predsjednika Obrtničke komore Sisačko – moslavačke županije Adolfa Cvancigera i predsjednice UO Sisak Ivanke Čačić sa članovima Kriznog stožera za pomoć i logistiku distribucije pomoći nastradalom stanovništvu. Tom prigodom dogovorena na osnovi konkretnih zahtjeva Stožera nabavka i otprema 150 bala građevinske PVC folije za pokrivanje objekata, 50 agregata s gorivom, te dostave 200 kg kruha svakodnevno na pogođena područja. Tijekom dana,  50 bala PVC folije kao donacija tvrtke EXCO Sisak otpremljena je na ugrožena područja. Delegacija obrtnika Grada Zagreba isporučila je 300 toplih obroka na područje glinskog kraja. U rad Stožera radi učinkovitije i operativnije suradnje HOK-a, Područne komore i udruženja obrtnika i Stožera uključena je predsjednica UO Sisak Ivanka Čačić.