Predstavnici obrtnika Sisačko moslavačke županije na radnom sastanku s Predsjednicom Republike Kolindom Grabar-Kitarović

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović od 5. do 7. prosinca 2018. godine izmjestila je svoj Ured u Sisačko-moslavačku županiju. Ovo je devetnaesto izmještanje Ureda predsjednice Republike izvan Zagreba.

!cid_08678212-4E2F-4239-99EA-E8FBD59D0773

Podizanjem predsjedničke zastave ispred zgrade Sisačko-moslavačke županije u Sisku u srijedu 5. prosinca 2018. godine započeo je trodnevni boravak Predsjednice u toj Županiji. Nakon podizanja predsjedničke zastave i obraćanja nazočnima Predsjednica je u privremenom Uredu u zgradi Sisačko-moslavačke županije održala radne sastanke s predstavnicima Županije, nacionalnih manjina, udruga hrvatskih branitelja, gospodarstvenika i obrtnika, sisačkim biskupom msgr. Vladom Košićem te predstavnicima Sindikata naftne djelatnosti – Rafinerije Sisak.

Predsjednicu Grabar-Kitarović su uz brojne građane te sisačko-moslavačkog župana Ivu Žinića i zamjenika sisačke gradonačelnice Ivicu Rendulića, dočekali i predstavnici sisačkih obrtnika. Na prijemu kod predsjednice Grabar Kitarović bila je predsjednica Udruženja obrtnika Sisak Ivanka Čačić, te predsjednik Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije Adolf Cvanciger, kao i predstavnici ostalih udruženja obrtnika s područja naše županije, predsjednik Udruženja obrtnika Kutina Ivica Ružička, predsjednik Udruženja obrtnika Petrinja, Glina i Topusko Ivan Solomun, te predstavnik Udruženja obrtnika Novska Petar Majdandžić.

!cid_714EF041-600F-466B-BEEB-36272EC132C7

Obrtnici su tom prigodom Predsjednicu ukratko upoznali s aktualnom problematikom s kojom se obrtnici susreću u svom poslovanju, suradnjom s tijelima lokalne uprave koju smatraju značajnom za uspješan rad, te problematikom i nedostacima sustava školovanja za obrtnička zanimanja na našem području, ali i na državnoj razini.