In memoriam dipl. ing. metalurgije – Drago Skender

U 66. godini života, u utorak 30. listopada 2018. godine, iznenada je preminuo ugledni sisački obrtnik – dipl.ing. metalurgije g. Drago Skender. Gospodin Skender obrt „ Elektromehanika“  otvorio je davne 1987. godine i ostati će svojim poslovnim partnerima, kolegama obrtnicima i sugrađanima u sjećanju kao izuzetan majstor i znalac u struci kojom se bavio. Bez obzira na brojne poslovne obveze gospodin Skender čitav niz godina odvajao je svoje slobodno vrijeme kao marljiv član u tijelima obrtničkih asocijacija. Bio je Član Upravnog odbora i Skupštine Udruženja obrtnika Sisak od 1999. godine, član Nadzornog odbora od 2010. godine, te predsjednik Nadzornog odbora od 2014. do kraja 2016. godine kada je podnio molbu za razrješenjem sa svih dužnosti u komorskom sustavu zbog skorog odlaska u mirovinu. 2004. godine je do kraće vrijeme obnašao je i dužnost predsjednika Društva obrtnika Sisak.

Zbog iznimnog zalaganja u obrazovanju naučnika za zanimanja elektromehaničar i instalater grijanja i klimatizacije dodijeljeno mu je 2005. godine priznanje Obrtničke komore za najboljeg majstora stručnog učitelja, a u lipnju 2017. nakon umirovljenja i visoko Priznanje za životno djelo Obrtničke komore Sisačko – moslavačke županije. U srpnju 2017. na svečanosti obilježavanja Dana Hrvatske obrtničke komore, na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak i Obrtničke Sisačko – moslavačke županije g. Skender nagrađen je za dugogodišnji doprinos obrtništvu visokim priznanjem HOK-a – plaketom „Zlatne ruke sa pisanim priznanjem“.

Lik gospodina Skendera ostati će zauvijek u sjećanjima njegovih prijatelja i kolega obrtnika.