Edukacija Suda časti HOK-a

U prostoru Obrtničke komore Sisačko – moslavačke županije, u utorak 21. studenog, održana je edukacija u organizaciji Suda časti Hrvatske obrtničke komore, koji je jedan od nekoliko ovlaštenih tijela u Republici Hrvatskoj za alternativno rješavanje potrošačkih sporova.

Navedena edukacija će se provoditi u sjedištima svih područnih obrtničkih komora i namijenjena je članovima prvostupanjskih vijeća Suda časti, dužnosnicima i djelatnicima komorskog sustava. O javnim ovlastima i novostima u radu Suda časti, razlici i sličnostima u postupanju na Sudu i Centru za mirenje, koji je također ustanovljen pri Hrvatskoj obrtničkoj komori te načinu rada i on-line komuniciranju nazočne su upoznali sudac Ivica Veselić i tajnica Suda časti i Centra za mirenje Suzana Kolesar. Sudionici edukacije bili su predsjednica i članica prvostupanjskog vijeća Suda časti Alica Freiberger i Ivanka Čačić , tajnik Područne obrtničke komore Nenad Joksimović, tajnica UO Kutina Vedrana Kinderman, tajnica UO Petrinja, Glina i Topusko Marta Olah Čorak, te tajnica UO Sisak Dragana Kožić. Nakon ovog ciklusa edukacija, sukladno projektu Europske komisije „Consumer Law Ready“, iduće godine organizirat će se i trening radionica za nove medijatore odnosno izmiritelje.