Druženje obrtnika u Hrvatskoj Kostajnici

Hrvatska Kostajnica – Udruženje obrtnika Petrinja, Glina i Topusko koje teritorijalno obuhvaća i obrtnike  grada Hrvatska Kostajnica sa pripadajućim općinama, održalo je u subotu, 7. listopada 2017. godine, u Hrvatskoj Kostajnici druženje obrtnika i razgledavanje grada. Tom prilikom posjetili su ih prijatelji, također obrtnici, iz raznih dijelova Hrvatske, predstavnici udruženja obrtnika Buzeta, Krapine, Donje Stubice i Siska. Prilikom razgledavanja grada, posjetili su i izložbeni prostor na kojem su se prezentirali tradicijski i umjetnički obrti, a i upoznali su se sa povijesnim simbolima i bogatom kulturnom tradicijom kostajničkog kraja. Također, obrtnike je pozdravio i gradonačelnik Hrvatske Kostajnice Dalibor Bišćan, saborska zastupnica Željka Josić, te zamjenik Župana Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak. Predsjednik Udruženja obrtnika Petrinja, Glina i Topusko Ivan Solomun,  te dopredsjednica Snježana Prpić upoznali su ih sa brojnim problemima s kojima se susreću obrtnici ovoga kraja, te ih pozvali da svojim angažmanom i utjecajem doprinesu njihovom razvoju i prosperitetu.

Kostajnica-3Kostajnica-2Kostajnica-4