Članovi Udruženja Petrinja, Glina i Topusko obilježili su Dan obrtnika, a ujedno i blagdan sv. Katarine.

Petrinja 25.11.2018. Obilježavanje je počelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod velikog križa na mjestu tijekom Domovinskog rata srušene crkve sv. Katarine u ulici Stjepana Radića, a među predstavnicima obrtnika u obilježavanju je, u ime Grada Petrinje, sudjelovao gradonačelnik Darinko Dumbović, dok je molitvu, u zajedništvu s upraviteljem župe sv. Lovre preč. Josipom Samaržija, predvodio župni vikar vlč. Hrvoje Zovko.

32180440078_0a912de5bb_o

Nakon toga održana je i svečana sjednica Skupštine na kojoj su dodijeljena i Priznanja obrtnicima:

MAJSTOR-STRUČNI UČITELJ: Marina Žužić – frizerski salon „MARINA“ – Topusko

MAJSTOR-STRUČNI UČITELJ: Ivan Jelekovac – autoservis „JELEKOVAC“ – Topusko

ORGANIZACIJSKI RAD: Marija Bunjevac – proizvodni, ugostiteljski, trgovački obrt „M-PROM“ – Hrvatska Kostajnica

ORGANIZACIJSKI RAD: Snježana Prpić – obrt za knjigovodstvene i računovodstvene usluge „SP“ – Petrinja

ORGANIZACIJSKI RAD: Vlatka Pavičić Šimić – obrt za frizerske usluge „VLATKA“ – Petrinja

ŽIVOTNO DJELO: Vlado Babić – prijevoznički obrt „BABIĆ TRANSPORT“ – Glina

Također dodijeljene su i Zahvalnice za promociju obrtništva, a dobile su ih Ljiljana Strmečki i Gordana Petrlić.

Priznanja i Zahvalnice uručili su Ivan Solomun, predsjednik i Dario Supan, potpredsjednik Udruženja Petrinja, Glina i Topusko, a predsjednik Solomun je tom prigodom kazao: „Udruženje obrtnika Petrinja je dugi niz godina zaredom slavilo svoju zaštitnicu sv. Katarinu, a već dvije godine ujedinjeni kao Udruženje obrtnika Petrinja, Glina i Topusko nastavljamo tradicijom. Udruženje trenutno broji 467 obrta, 14 više u odnosu na isto vrijeme prošle godine. Petrinja ih ima 290 tako da smo krenuli uzlaznom putanjom, a ne da padamo.“

32180436648_ff97bb7067_o

Dan obrtnika čestitao im je i petrinjski gradonačelnik Darinko Dumbović, te je tom prigodom naglasio: „Smatram da upravo ovi ljudi zaslužuju poštovanje svih nas i svakog od nas i da pokažemo ono što treba gledati i kroz prošlost, a o samoj prošlosti i sam dolazim iz poduzetničke obitelji koja je prošla dosta toga i znamo da su tu ljudi s određenim ciljevima. Znamo da ih nekada društvo nije vidjelo, znamo da nekada društvo nije dalo sve ono što je trebalo dati, međutim ono što sigurno trebamo promijeniti je da te ljude moramo nagraditi onim dobrim djelima što ih grad, na kraju krajeva i radi, da ih potičemo da ulaze u naš, ne samo Registar da bi bili registrirani u Gradu Petrinji, nego da bi bili i u strategiji Grada Petrinje.“